PERIODONTOLOGIJA

Periodontologija – aplink dantis esančių audinių profilaktika ir gydymas. Dantenų kraujavimas yra vienas iš pagrindinių dantenų ir periodonto uždegimo požymių. Manoma, kad tarp lietuvių šių ligų paplitimas siekia net iki 90-95 proc. Pagrindinės periodonto ligos yra dantenų uždegimas, kitaip dar vadinamas gingvitu, ir periodontitas.
Gingivitas – tai dantenų uždegimas, kuri  sukelia bakterijos arba virusai dėl dantų apnašų, blogai įdėtos plombos arba protezų, dantų padėties ir sankandos anomalijos. Gingivitas taip pat gali prasidėti stokojant vitaminų, apsinuodijus sunkiaisiais metalais, sergant virškinamojo trakto, kvėpavimo organų, kraujo, infekcinėmis ligomis, sutrikus belatakių liaukų veiklai. Gingivitas gali būti ir vienas stomatito simptomų. Sergant lėtiniu gingivitu, dantenos patamsėja, padidėja (gali padengti net visą danties vainiką), kraujuoja.

Vystantis gingivitui dantenos parausta, paburksta, prisilietus kraujuoja, gali būti skausmingos. Pastebėjus šiuos požymius būtina kreiptis į specialistą. Negydomas gingivitas ilgainiui komplikuojasi į sunkesnę ligą – periodontitą.
Gingvitas gydomas atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą, skalaujant burną specialiais preparatais, tobulinant burnos higienos įgūdžius. 


Periodontitas – apydančio audinių uždegiminė liga. Ją sukelia į šiuos audinius patekę mikroorganizmai, dažniausiai streptokokai, rečiau stafilokokai ar lazdelinės bakterijos. Sukėlėjai į apydančio audinius patenka iš užkrėstos pulpos ertmės esant pulpos uždegimui arba iš aplinkinių audinių, retai sukėlėjai atnešami krauju.

Periodontitas išsivysto iš negydomo gingivito. Dantenų uždegimas, pasireiškiantis įvairiais dantenų spalvos ir konsistencijos pokyčiais, plinta ir apima gilesnius audinius: periodonto raištį, danties cementą, aplinkui dantį esantį kaulą. Ligai progresuojant, nyksta žandikaulio kaulas. Dėl šių struktūrų suardymo apsinuogina danties šaknys, formuojasi ir gilėja periodonto kišenės, dantenos ima kraujuoti ir pūliuoti, aptirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs, o ilgainiui visai jų netenkama. Priklausomai nuo ligos stadijos, periodontitas gydomas nechirurginiu arba chirurginiu būdu.REGISTRACIJA

Visoms gydymo paslaugoms registruokitės telefonu arba internetu.


Internetu


Registracija


SEKITE MUS
2019 visos teisės priklauso Gidenta.