Tik labai mažas procentas žmonių turi genetiškai stiprius dantis, galinčius atsilaikyti prieš nuolatinį maisto buvimą burnoje. Daugumai iš mūsų nuo mažens reikia mokytis pasirinkti maisto produktus (paprastas, gausus skaidulų maistas natūraliai apvalo dantis), koncentruoti valgymus ir nebeužkandžiauti, du kartus per dieną po valgio kokybiškai išsivalyti dantis tinkama pasta; jei valgome dažniau – po bet kokio maisto iškart paskalauti.
Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir plombuotame dantyje. Tik nuo laiko priklauso, ar dantyje atsirado vos pastebima balta dėmė, ar ėduonies proceso metu susidarė ertmė. Pradžioje pakinta danties spalva, vėliau gali pradėti skaudėti valgant ir geriant šaltus gėrimus. Vos pajutus vieną iš šių požymių rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą.
Dantų ėduonies sukeliami simptomai:
Negilios ertmės ėduonis gydomas vieno vizito metu. Toks gydymas nesudėtingas ir neskausmingas, o rezultatai – ilgalaikiai. Svarbiausia užduotis gydant kariesą – pašalinti pažeistus audinius ir atkurti danties vientisumą, funkciją bei estetiką. Šiuolaikinėje odontologijoje tai neskausminga procedūra. Dantis plombuojamas medžiagomis, kurios imituoja natūralią jo spalvą. Plombomis galima atkurti ne tik dantų ėduonies pažeistus, bet ir nuskilusius ar nusidėvėjusius dantis.
Svarbiausios ėduonies profilaktikos priemonės – mitybos sureguliavimas ir gera burnos higiena.
Visoms gydymo paslaugoms registruokitės telefonu arba internetu.