ORTODONTIJA

Ortodontinis gydymas yra taikomas ir vaikams ir suaugusiems pacientams, kai dantys išdygsta netaisyklingoje pozicijoje, esant netaisyklingam sąkandžiui, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcijai bei šių ligų profilaktikai. Kreivi dantys ir blogas sąkandis yra ne tik estetinė problema. Tokie dantys sunkiau prižiūrimi, didesnė tikimybė, kad jie suges, ar išsivystis dantenų uždegimas. Dėl neteisingo sąkandžio kramtymo raumenims ir sąnariui tenka per didelis krūvis. Tai gali būti nuolatinių galvos skausmų priežastimi, taip pat gali sukelti pečių juostos, kaklo, ar nugaros skausmus.Ortodontiniam dantų tiesinimui gali būti naudojami įvairūs būdai:
  • Dantų tiesinimas breketais – šis dantų tiesinimo būdas tinka tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Naudojant breketus, sujungtus specialiu lankeliu, dantys yra palaipsniui stumiami tam tikra kryptimi ir tokiu būdu ištiesinami. Breketai yra nenuimami ir nešiojami tam tikrą laikotarpį, kol dantys išsitiesina.
  • Dantų tiesinimas kapomis – specialūs, ploni, permatomi įtaisai (kapos) yra uždedami ant dantų ir stumia dantis tam tikra jėga. Kapos yra nuimamos (prieš valgant, valantis dantis, keičiant kapų komplektus), tačiau jas reikia dėvėti nuolat tam tikrą laikotarpį.
  • Ortodontinis gydymas (dantų tiesinimas) plokštelėmis – tai nuimami, plastmasiniai ortodontiniai aparatai, kurie fiksuojami burnoje specialiais kabliukais ir gali turėti keletą aktyvių elementų: sraigtų, spyruoklių. Dantų plokštelės ypač paplitusios gydant vaikų sąkandžio problemas, vietos trūkumą nuolatiniams dantims. Plokšteles lengva išsiimti, gerai išvalyti, nors nešiojimo metu galima atlikti ne visus dantų judesius, gali laikinai sutrikti kalba, rijimas. Plokšteles reikia dėvėti nuolat gydymo laikotarpyje.
  • Kiti ortodontiniai dantų ir žandikaulio gydymo būdai.

Pagrindinės netaisyklingo sąkandžio formavimąsi priežastys:

  • mitybos įpročiai – minkštas maistas lemia nedidelį kramtomųjų raumenų aktyvumą, todėl vystosi daug siauresni žandikauliai nei mūsų senelių ar prosenelių.
  • genetinės – dantų padėties ir sąkandžio ypatumus paveldime iš tėvų ar senelių;
  • žalingi įpročiai – kvėpavimas pro burną, netaisyklingas rijimas, netaisyklinga liežuvio padėtis;

REGISTRACIJA

Visoms gydymo paslaugoms registruokitės telefonu arba internetu.


Internetu


Registracija


SEKITE MUS
2019 visos teisės priklauso Gidenta.