Dantų šepetėlis: kaip ir kokį išsirinkti?

Dauguma suaugusiųjų geriausiai dantis išvalo maždaug 1,3 cm pločio ir 2,5 cm ilgio dantų šepetėlio galvute. Ilgesne šepetėlio galvute sunkiau pasieksite krūminių dantų skruostinius ar liežuvinius paviršius. Šepetėlio kotelis turėtų būti pakankamo ilgio ir patogaus storio, kad nesunkiai pasiektumėte krūminius dantis ir jums būtų patogu laikyti jį rankoje.

Dažniausiai rekomenduojami minkšti arba vidutinio kietumo šepetėlio šereliai. Priklausomai nuo dantų valymo trukmės, intensyvumo ir naudojamos dantų pastos abrazyvumo (šveičiančioji medžiaga) kietesnių šerelių šepetėliais galima traumuoti dantenas, didinti priekaklelinius emalio defektus, šaknų paviršiaus defektus (dantenų recesijų atveju). Taip dantis ir dantenas galima traumuoti ir dėl netaisyklingų (dažniausiai horizontalių) dantų valymo judesių.

Po chirurginių intervencijų burnoje (dantų implantacijos, šalinimo, periochirurginių procedūrų) odontologas rekomenduoja naudoti minkštus dantų šepetėlius. Dantenoms pilnai sugijus geriausia grįžti prie to šepetėlio, kurį įprastai naudojote. Dažnas daro klaidą, kuomet dantenoms pilnai sugijus toliau dantis valo minkštu šepetėliu, kuriuo, dėl laiko, kruopštumo ar atidumo stokos, nepavyksta švariai išvalyti dantų.

Comments are closed